İHRACAT DANIŞMANLIĞI

Yurtdışı pazarlarda sahip olduğumuz rekabet avantajının artması ve yurtiçi pazarlardaki piyasa koşullarının daralması nedeniyle ihracatın önemi her geçen gün artmaktadır. Bu sebep ile firmalar ihracat yapmak veya mevcut ihracatlarını artırmak için çalışmalar düzenlemektedir. Firmaların ihracata dair bir fikirleri ve ihracat alanında devlet desteklerinin bulunmasına karşın özellikle ihracata yeni yönelen firmalar için bu süreç zor ve komplike gelmektedir. Çünkü ihracat içerisinde bir çok farklı eylemi barındırmaktadır. Firmalar kendi üretim ve faaliyet alanlarında ne kadar başarılı olurlarsa olsunlar ihracat eylemleri ve pazarlama faaliyetleri olarak global ihracat firmalarından geride kalmaktadırlar. Bu durum ihracat talebi olan firmalar için ihracata girmeyi daha maliyetli, etkinsiz ve korkutucu hale getirmektedir.

Lemidora'nın sağladığı ihracat danışmanlığı hizmeti sayesinde tüm bu süreç ve eylemleri çok daha kolay ve doğrudan hedefe yönelik faaliyetlerle gerçekleştirerek maliyetlerinizi minimuma indirip, çok daha etkili bir faaliyet süreci izleyebilirsiniz.

Lemidora İhracat Danışmanlığı Ne Sağlıyor? 

  • Ürünlerinizin avantaja sahip olduğu pazarları ve bu pazarlarda bulunan müşteri, ürün, talep ve tedarikçi firmaları içeren veri havuzları oluşturarak hazırlanan raporlar doğrultusunda doğru pazara doğru pazarlama stratejisi ile girmenizi sağlamaktadır.

  • Firmanızın ihracat sürecinde gerçekleştireceği tüm operasyonel işlemlerin hazırlanma ve yönetim sürecinde bulunan Lemidora tüm bu süreci sizin için düzenleyecek(yönetecek de yazabiliriz) bu sayede ihracata yeni başlamış olsanız bile süreçleri doğru ve kolay bir şekilde halledebileceksiniz.

  • Lemidora'nın size sağladığı ihracat danışmanlığı hizmetleri neticesinde sizin ihracat biriminiz gibi hareket eder. Sizin için tüm işlem ve süreçleri hazırlar, takibini yapar, ödeme ve yönetim süreçlerini kontrol eder. İzniniz dahilinde satış için görüşmeler ve fuar katılım hizmetlerini gerçekleştirir. Bu sayede satış ve planlamayla karınızı maksimuma çıkarmakla kalmayıp ihracat faaliyeti gerçekleştirmek için gereken süreç ve personel masraflarını düzenleyerek masraflarınızı da minimuma indirir. 

  • Başarılı bir satış anlaşması gerçekleştiğinde sizin için bankacılık ve ödeme yöntemleri, ürün teslim şekilleri, gümrükleme ve gerekli diğer prosedür işlem süreçlerinde size danışmanlık hizmeti vermeye devam ederek sizin için angarya yüklerden kurtulacak ve süreci daha güvenli bir hale getirecektir.

Müşteri ve Pazar Analizi

   Özellikle yerel perakendeciler ve toptancılar son dönemde iç piyasada ve ihracatta E-ticaret yapılabilmesi için kendi içinde veri analizi ekipleri oluşturmaya çalışmış ancak gerekli maliyetlerin yüksek olması dolayısıyla lider firmalara karşı rekabet edememişler ve birimlerini kapatarak rekabet dışı kalmışlardır. 

     

    Şirketimiz bünyesinde bulunan veri analiz ekibimiz müşteri, ürün, sipariş verileri ve çevre sistemlerden alınan verilerle oluşturulan veri havuzları üzerinde çalışan analitik modeller ile daha iyi bir deneyim oluşturabilmek için raporlama yapılarının, gerçek zamanlı karar destek sistemlerinin oluşturulması, veri görselleştirme tekniklerinin kullanılması yöntemleri ile raporlar hazırlamakta ve bu raporlar dahilinde ürünlerinizi pazarlamaktadır.

Fuar Katılım ve Danışmanlık Hizmeti 

  Dünyanın pek çok ülkesinde her yıl ihracata yönelik çeşitli fuarlar düzenlenmektedir. Belirli bir sektör üzerine düzenlenen bu fuarlara alım ve satım için pek çok ilgili firma katılmaktadır. Bu da size ilgili firmalara ürünlerinizi tanıtma hatta anlaşıldığı takdirde direk sözleşme imzalama ve satım gerçekleştirme imkanı sunmaktadır.

  Lemidora sizler için dünya genelinde ihracat konusu ile ilgili tüm fuar ve organizasyonları takip etmekte ve anında sizlere bilgi vermektedir. Talebiniz halinde  sizin adınıza katılma ve stant açma işlemlerini gerçekleştirerek ticari görüşmeler yapma, vekaletiniz dahilinizde onay verdiğiniz takdirde uluslararası ithalat ve ihracat anlaşmaları imzalamaktayız.  

Müşteri Hizmetleri

  Yabancı ülkelerde yerel e-ticaret platformları aracılığı ile yapılacak satışlarda İngilizce veya ülkenin dilini bilen personel çalıştırmanız gerekmektedir. Aksi halde mevcut platformdaki mağazanızı kapatılmaktadır. Çünkü e-ticaret siteleri tüketici talep ettiği takdirde müşteri ile iletişim kurarak sormak istediği soruları ve sorunlarını çözmenizi beklemektedir. 

  Şirketimiz bünyesinde barındırdığı müşteri hizmetleri ekibi sayesinde yabancı dil bilen ek bir kadro kurmanıza gerek kalmaksızın e-ticaret süreci içerisinde gerçekleşen tüm müşteri hizmetleri işlemlerini gerçekleştirerek hem müşterinin hem de sizin gerekli bilgilere kolayca ulaşmanızı sağlamaktadır.

Gümrük Danışmanlığı Hizmeti

   İhracat yapan firmalar gümrük ve usulü işlemlerin ülkeler arasındaki farklılıklarından,  ülkelerin uyguladığı çeşitli düzenlemelerden, formal işlemlerin bekleme sürelerinden ve daha pek çok sebepten dolayı zorluk yaşamaktadır. 

  Lemidora olarak tüm bu usulü işlem süreçleriyle hem Türkiye’de hem de yurt dışında sizler için ilgileniyoruz!  Gereksiz prosedür ve usulü işlemlerle uğraşmadan tüm gümrük işlemlerinizin danışmanlığını yaparak tecrübe ve bilgi eksikliğinden kaynaklı olarak gümrükten dönen ürünler için yüksek maliyetlerden kurtarıyoruz.

  • Instagram
  • Facebook
  • LinkedIn Sosyal Simge
  • YouTube

info@lemidora.com

Güllerpınarı Mah. Keykubat Bulvarı Ali Gürses İş Merkezi No:144 Kat:2 İç Kapı No:204 Alanya/Antalya