İTHALAT DANIŞMANLIĞI

       Diğer ülkeler gibi Türkiye'de tüketilen tüm ürün ve ham maddelere sahip değildir. Bu yüzden de bu ürün ve maddeleri temin etmek için ithalat yapmak zorundadır. Türkiye'de üretilen ürünlerin bir kısmının üretim sürecinde kullanılan ara mallar ve ham maddeler yurt dışından temin edilmektedir. Bu yüzden de ithalata kendimizi tamamen kapatamayız, yani ihracatını gerçekleştireceğimiz ürünler için bile öncesinde ithalat yapmamız gerekebilir. Bunun dışında üretim teknolojilerinin veya kapasitelerinin yeterli olmadığı nihai ürünleri ülke dışından temin etmeleri olağan bir durumdur.

    İthalat işlemlerini gerçekleştirebilmek için belirli unvan ve belgelere sahip olman gerekebilir. Bu gerekliliklerin yanı sıra Türkiye'deki gümrük işlemleri ve ithalat için gerekli olan pek çok sıkı süreci iyi bilmek ve sıkı takip etmek gerekmektedir. Çünkü çoğu ülke gibi Türkiye de diğer ülkelerle yapılan dış ticaret anlaşmaları uyarınca ürünlere vergilendirme uygular. Hatta bazı ürünlerin temini yasak dahi olabilir. Ucuza temin etmek için tercih ettiğiniz bir bölge yada firmanın ürünleri bu vergilendirmeler sonucu sizin için olması gerekenden çok daha pahalıya gelebilir hatta gerekli koşulları karşılamadığından veya ithalatının yasak olmasından dolayı ciddi bir maddi kayıp yaşayabilirsiniz. Bu yüzden sizin için ithalat sürecinin takibini ve tamamlayıcı unsurlarını gerçekleştirebilecek uzmanlara ihtiyaç duyabilirsiniz.

 

 

 Lemidora İthalat Danışmanlığı

      İthalat ihtiyaç ve talebi doğrultusunda sizler pazar araştırmasından ( talep edilirse ) firma için ürünün tedarikine kadar            desteklemekteyiz.

  • Talep ettiğiniz ürün için avantajlı ülke, pazar fiyatı ve firma araştırmalarını Lemidora sizin için gerçekleştirir. Böylece ürünün temini çok daha kolay hale gelir. Ülkelerin anlaşmalı olması durumunda vergi ve gümrük işlemlerinde kolaylıklar olabilir.

  • Yurt dışında güvenilir ve uygun maliyetli tedarikçiler bulmak işin sadece bir kısmı. Firmaların en çok çekindikleri durumlardan biri olan ödeme yöntemlerinde sizin için güvenli ödeme yöntemleri aracılığı ile yönlendirme yapmaktayız. Bu sayede ödeme yapma ve ürün tedarik etme arasındaki çekinceyi ortadan kaldırmaktayız.

  • Sizin uygun ve avantajlı lojistik hizmetleri almanızı sağlamak için Lemidora bu süreçte de kesintisiz hizmete devam etmektedir.

Gümrük Danışmanlığı Hizmeti

   İhracat yapan firmalar gümrük ve usulü işlemlerin ülkeler arasındaki farklılıklarından,  ülkelerin uyguladığı çeşitli düzenlemelerden, formal işlemlerin bekleme sürelerinden ve daha pek çok sebepten dolayı zorluk yaşamaktadır. 

  Lemidora olarak tüm bu usulü işlem süreçleriyle hem Türkiye’de hem de yurt dışında sizler için ilgileniyoruz!  Gereksiz prosedür ve usulü işlemlerle uğraşmadan tüm gümrük işlemlerinizin danışmanlığını yaparak tecrübe ve bilgi eksikliğinden kaynaklı olarak gümrükten dönen ürünler için yüksek maliyetlerden kurtarıyoruz.

Fuar Katılım ve Danışmanlık Hizmeti 

  Dünyanın pek çok ülkesinde her yıl ihracata yönelik çeşitli fuarlar düzenlenmektedir. Belirli bir sektör üzerine düzenlenen bu fuarlara alım ve satım için pek çok ilgili firma katılmaktadır. Bu da size ilgili firmalara ürünlerinizi tanıtma hatta anlaşıldığı takdirde direk sözleşme imzalama ve satım gerçekleştirme imkanı sunmaktadır.

  Lemidora sizler için dünya genelinde ihracat konusu ile ilgili tüm fuar ve organizasyonları takip etmekte ve anında sizlere bilgi vermektedir. Talebiniz halinde  sizin adınıza katılma ve stant açma işlemlerini gerçekleştirerek ticari görüşmeler yapma, vekaletiniz dahilinizde onay verdiğiniz takdirde uluslararası ithalat ve ihracat anlaşmaları imzalamaktayız.  

  • Instagram
  • Facebook
  • LinkedIn Sosyal Simge
  • YouTube

info@lemidora.com

Güllerpınarı Mah. Keykubat Bulvarı Ali Gürses İş Merkezi No:144 Kat:2 İç Kapı No:204 Alanya/Antalya